Niedziela, 8 września 2024

Męska bielizna termoaktywna do biegania - jaka powinna być?

19 stycznia 2023

0

Bielizna termiczna to pierwsza warstwa odzieży, która ma kontakt ze skórą. Najczęściej jest pierwszą warstwą, która pomaga regulować temperaturę ciała, utrzymuje skórę suchą, odprowadzając pot.

Jak gruba powinna być termiczna bielizna męska?

Sucha skóra pomaga utrzymać ciepło i możesz cieszyć się zimną porą roku. Bielizna termiczna jest bardzo wygodna, a podczas biegu pozwala ci na pełną swobodę ruchu. Bielizna termiczna występuje w wielu formach. To koszule z długim i krótkim rękawem, spodnie termiczne i spodnie 3/4. Termiczna bielizna męska może mieć różne fasony, może być dopasowana do ciała lub luźna, a także dostępna w różnych grubościach i różnych gramaturach dla różnych temperatur i poziomów aktywności fizycznej.

W większości przypadków termiczna bielizna męska powinna być ściśle dopasowana, tak aby stykała się z ciałem i mogła oddawać nadmiar wilgoci do zewnętrznej warstwy materiału. Wówczas wilgoć rozejdzie się po powierzchni. Istnieją trzy różne grubości bielizny termicznej:

  • Cienka bielizna termiczna bardzo dobrze odprowadza wilgoć, utrzymując skórę suchą. Tę warstwę podstawową należy nosić w ciepłe zimowe dni podczas treningu o niskiej intensywności lub w chłodne zimowe dni podczas treningu o wysokiej intensywności. Wierzchnia warstwa musi być wiatroszczelna i wodoodporna.
  • Średnia grubość - może być noszona z drugą warstwą cienkiej bielizny termoaktywnej, jeśli potrzebne jest dodatkowe ciepło. Ta bielizna termoaktywna nadaje się do uprawiania narciarstwa biegowego, narciarstwa alpejskiego, biegania w niskich temperaturach, turystyki pieszej i innych aktywnych sportów.
  • Gruba ciężka bielizna termiczna. Nadaje się na bardzo zimne dni, często zakłada się ją na cienką bieliznę termiczną, aby uzyskać dodatkową warstwę izolacji termicznej.

Z czego powinna być bielizna do biegania damska?

Najczęściej bieliznę termiczną wykonuje się z wełny merynosów lub tkanin syntetycznych, na przykład z polipropylenu. Tkaniny te nie wchłaniają wilgoci, lecz odprowadzają ją na zewnątrz, gdzie szybciej odparowuje, pozostawiając skórę suchą. Te dwa materiały mają podobne właściwości: skutecznie odprowadzają wilgoć z ciała, schną znacznie szybciej niż bielizna bawełniana.

Bielizna do biegania damska z materiałów syntetycznych ma wiele zalet. Wszystkie syntetyczne materiały dobrze odprowadzają wilgoć i zapewniają dodatkowe ciepło bez uszczerbku dla oddychalności. Zaletą tego materiału jest to, że szybko schnie, wadą jest to, że trzeba ją prać prawie po każdym użyciu, aby nie pojawił się nieprzyjemny zapach.

Bielizna do biegania damska z wełny jest bardzo miękka. Wełnę merynosów dodaje się do wielu rodzajów bielizny termicznej. Wełna jest używana do produkcji cienkiej bielizny termiczną, która jest przeznaczona do aktywności, oraz na grubą, która jest używana w bardzo niskich temperaturach. Bielizna termiczna z wełny merynosów nie pochłania nieprzyjemnych zapachów i można ją nosić codziennie bez prania, nawet przez cały tydzień.

Biegacz

Bielizna termoaktywna męska do biegania – rodzaje i modele

Często terminem bielizna termoaktywna męska do biegania, określamy całość ubioru biegacza. Jej elementem mogą być koszule termiczne z długimi rękawami, które są zwykle noszone pod kurtką w chłodne dni, aby zapewnić nam dodatkowe ciepło. Bielizna termoaktywna męska do biegania w postaci koszulki z krótkim rękawem nadaje się do użytku w ciepłe, jak i zimne dni, kiedy odprowadzanie wilgoci jest ważniejsze niż dodatkowa warstwa odzieży zapewniająca ciepło. Koszulki z krótkim rękawem dadzą ci również możliwość ogrzania się w chłodne dni. Często są używane jako jedyna warstwa odzieży podczas letnich treningów. Długie spodnie są zwykle noszone w niskich temperaturach wraz z koszulą termiczną.

Bielizna termoaktywna do biegania męska – o czym musisz pamiętać?

Wybierasz się pobiegać niezależnie od pogody? W jesienno-zimowych błotach i mroźnych dniach przydaje się wysokiej jakości bielizna termoaktywna do biegania męska. Odprowadzi wilgoć i zapewni ciepło. Do biegania polecamy cienką bieliznę syntetyczną, na którą założymy wiatro- i wodoodporną kurtkę. W chłodne dni zalecamy nałożenie na bieliznę drugiej warstwy i koszuli, która zapewni dodatkowe ciepło. Bielizna termoaktywna do biegania męska zimą powinna być średniej grubości, która dobrze przylega do ciała. Doskonale odprowadzi wilgoć i utrzyma optymalną temperaturę ciała. W ciepłe zimowe dni radzimy założyć tylko spodnie ocieplane i kurtkę przeciwwiatrową, natomiast gdy na zewnątrz jest zimno, radzimy założyć drugą warstwę odzieży.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz