Niedziela, 8 września 2024

Komin do biegania zimą - dlaczego warto?

25 listopada 2023

0

Biegając zimą trzeba oczywiście zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt – zwłaszcza czapkę i rękawiczki. Te powinny być wygodne i ciepłe. Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, to powinieneś zdecydować się na bieliznę termiczną, spodnie lub legginsy, bluzę lub kurtkę, szczególnie jeśli biegasz już od dłuższego czasu. Jak jednak chronić szyję i głowę przed wiatrem i śniegiem? Najlepiej kupić czapkę albo specjalnie zaprojektowany komin.

Do czego służy komin do biegania zimą?

Komin do biegania to funkcjonalne nakrycie głowy, które może pełnić funkcję szalika, czapki, kominiarki, a nawet po prostu opaski na włosy. Można go nosić w sumie na 12 sposobów. Jest to elastyczna materiałowa „tuba”, którą zakłada się na szyję przez głowę. Komin do biegania zimą można zostawić na szyi, gdzie funkcjonuje jako ciepły szalik lub przeciągnąć jego część przez głowę od tyłu, pozostawiając twarz otwartą. W każdej z tych pozycji część komina można naciągnąć na usta i nos - chroniąc je przed wiatrem i zimnem.

Komin do biegania zimą swoją popularność zawdzięcza uniwersalnemu charakterowi. Może z powodzeniem zastąpić inne akcesoria. Nie będziesz potrzebować ani szalika, ani sportowej czapki.

Komin do biegania damski – zwróć uwagę na materiał

Główną cechą akcesoriów do biegania zimą, powinno być zatrzymywanie ciepła i odprowadzanie wilgoci. Bieganie jest aktywnością, podczas której organizm intensywnie się poci. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale i niebezpieczne – wilgoć chłodzi i obniża temperaturę ciała. Dlatego komin do biegania damski powinien być wykonany z odpowiedniego materiału.

  • Poliester. Jest to materiał, który dobrze zatrzymuje ciepło i dość szybko schnie.
  • Polar. Materiał bardziej miękki i przyjemniejszy w dotyku w porównaniu do poliestru. Pozwala nie tylko zatrzymać ciepło, ale także utrzymać komfortową temperaturę ciała. Ponadto komin do biegania damski wykonany z tego materiału bardzo szybko schnie.
  • Tkanina frotte. Zwykle służy jako podkład, aby komin był przyjemny dla skóry.
  • Wełna. Jest w stanie zatrzymać ciepło nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Dlatego, jeśli na zewnątrz jest bardzo zimno, zalecamy przyjrzenie się produktom wykonanym z tego materiału.

Kominiarka do biegania

Jak wybrać komin do biegania męski?

Przy wyborze komina do biegania, należy kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku doboru dowolnej odzieży sportowej na zimę.

  • Ubieraj się tak, jakby na zewnątrz było o 10°C chłodniej niż w rzeczywistości. Oznacza to wybór ubrań, które zapewnią ci ciepło w połowie biegu, a nie tylko na samym początku. Komin do biegania męski zawsze możesz zdjąć na kilka minut, jeśli będzie ci w nim za gorąco.
  • Weź pod uwagę siłę wiatru i wilgotność. Czynniki te mogą znacząco wpływać na odczuwanie temperatury. W wietrzną i wilgotną pogodę należy ubierać się cieplej. Przyda się komin do biegania męski, który nie przepuszcza zimnego powietrza.
  • Weź pod uwagę swoje indywidualne cechy. Wszelkie zalecenia dotyczące ubioru do biegania zimą należy przemyśleć pod kątem swoich potrzeb. Tempo biegu, krążenie krwi i potliwość, ogólna wytrzymałość – to bezpośrednio wpływa na wybór sprzętu zimowego. Wybierając komin, przetestuj go w różnych warunków i dopiero potem zdecyduj się na pasujący ci model.
  • Wykorzystaj zaawansowane technologicznie materiały. Specjalna odzież do biegania zimą, także kominy, wykonana jest z elastycznych tkanin zapewniających dobrą wentylację i odprowadzanie wilgoci. Są to głównie zaawansowane technologicznie tworzywa sztuczne, ale dziś producenci oferują również kominy wykonane ze specjalnej wełny merynosów, która ma te same właściwości, a jednocześnie pozbawiona jest wad syntetyków.

Kominiarka do biegania – o czym jeszcze warto pamiętać?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w nocy. Zimą dzień jest bardzo krótki. A to może być dla ciebie zagrożeniem. Aby temu zapobiec, musisz być widoczny, a do tego najlepiej nadają się zimowe ubrania do biegania ze specjalnymi elementami odblaskowymi. Choć uważa się, że elementy odblaskowe powinny być umieszczone głównie na koszulce, to nie zaszkodzi zadbać też o to, aby kominiarka do biegania utrzymana była w jasnych odcieniach. Nawet bez specjalnych elementów odblaskowych są one dość zauważalne w ciemności.

Kominiarka do biegania powinna ci też zapewnić odpowiednią widoczność. Dlatego zadbaj o to, aby była wykonana starannie i zaprojektowana zgodnie z zasadami anatomii. Jeśli elementy komina będą ci przeszkadzać podczas biegu, to szybko on sam okaże się bezużyteczny. Nie wybieraj też najtańszych elementów tego typu garderoby. Szybko pożałujesz swojej pozornej oszczędności.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz